Do knihovny za dobrodružstvím a krásným dárkem

01.12.2023

V září a listopadu roku 2023 jsme opět prožili s dětmi do tří let parádní dobrodružství v Místní knihovně v Lešné. Na třetím setkání jsme si přečetli knihu o červíkovi Mílovi s názvem "Kuk do oříšku" od Andrey Popprové. Děti poznaly, jak červík žije, nakrmily jej lískovými oříšky, oblékly, aby mu nebyla zima a uložily jej ke spánku. Z červíka se nakonec vyklubal krásný motýl. Na čtvrtém setkání zase poznaly myšku z knihy od Petra Horáčka s názvem "Jak myška snědla měsíc". Opravdu snědla myška měsíc, nebo to byla jen sladká zdravá dobrota jemu podobná? Na konci příběhu dostaly všechny děti "sladký zdravý měsíc", do kterého se s chutí pustily. Těchto akcí se dohromady zúčastnilo 13 dětí.

I v roce 2024 budeme pokračovat v projektu Bookstart – S knížkou do života a to 4x ročně. Všechny nově příchozí děti a děti, které v tomto roce dovrší tří let, dostanou krásnou odměnu v podobě sešitu se samolepkami nebo sadu Bookstart s krásnou knížkou a hrou. Tak neváhejte a přijďte se svými nejmenšími do knihovny v Lešné.
Příští setkání se uskuteční 15. února 2024 od 16 hodin a je zcela zdarma.